YARDIM

kitapodam.com'a Hoş Geldiniz
Nasıl Çalışır?
Nasıl Kredi Kazanabilirim?
Kitaplığım'a Kitap Ekleme
Nasıl Kitap Gönderebilirim?
Kullanıcı Puanları
Takas Sistemi Nasıl Çalışır?
Hangi Kitaplar Takas Edilebilir?
Kitap İstediğim Gibi Değil, Ne Yapmalıyım?

Nasıl çalışır?

Takas sistemi nasıl çalışır?

Nasıl kredi kazanabilirim?

kitapodam.com'a Hoş Geldiniz

Kitapodam, okuduğunuz ve artık ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz kitapları diğer kitapseverlerle takas edebileceğiniz bir sitedir. Bu anlamda Türkiye'nin en büyük kitaplığı olmayı hedeflemektedir.

Nasıl Çalışır?

Çok basit! Öncelikle diğer kullanıcıların sizden kitap edebilmesi için kitaplığınıza kitap eklersiniz. Bir başka kullanıcı sizden kitap talep edip, kitap aldığında bir kredi kazanırsınız. Bu kredi ile siz de diğer kullanıcıların kitaplığından kitap talep edebilirsiniz. Sisteme ilk üye olduğunuzda, kitaplığınıza yüklediğiniz 5 kitap karşılığında bir kredi hediye edilecektir.

Nasıl Kredi Kazanabilirim?

Kitapodam'da, her başarılı kitap takası ile bir kredi kazanırsınız. Bu kazandığınız kredi ile siz de diğer kullanıcılardan kitap takası talebinde bulunabilirsiniz.  Ayrıca Kitapodam'a ilk üye olduğunuzda, eklediğiniz 5 kitap için size bir kredi hediye edilecektir.

Kitaplığım'a Kitap Ekleme

Kitap ekleyebilmek için, lütfen ilk önce ekleyeceğiniz kitabın sistemde kayıtlı olup olmadığını görmek amacıyla kitabı sistemde aratınız. Bunun için sayfamızın sağ üst köşesindeki arama kutucuğunu kullanabilirsiniz. Eğer kitabınız arama sonuçlarında çıktıysa, "Kitaplığıma Ekle"  butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.  Kitabınızı sistemde bulamazsanız, o zaman arama sonuç sayfasının sağ üst köşesindeki "Manuel Kitap Ekle" butonuna tıklayarak kitap girişini elle yapabilirsiniz.  Kitap girişiniz kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

Nasıl Kitap Gönderebilirim?

Kitap göndererek kredi kazanabilmek için ilk önce bir kullanıcının sizden kitap talep etmiş olması gerekir. Bunun için lütfen kitaplığınızda yeterli sayı ve çeşitlilikte kitap olduğundan emin olunuz.  Kitap gönderim işleri ve masrafları tamamen göndericiye aittir. Sizden kitap talep edildiğinde yapmanız gereken sistemde kitap talebini onaylamak ve kitabı üç gün içinde kargoya vermektir.

Kullanıcı Puanları

Kitap takas ettiğiniz kullanıcı,  takasişlemlerinden Bu puanlama, her başarılı gönderim sonrasında diğer kullanıcılardan alınan onaylama ile belirlenmektedir. Puanlama, toplam gönderilen kitap sayısı ile olumlu gönderilen kitaplar sayısının oranı ile hesaplanmaktadır. Kitap teslim işlemi tamamlandıktan sonra elinize ulaşan her kitabı inceleyiniz. Elinize ulaşan kitap, talep ettiğiniz ve size tahüt edilen şekilde ise, bu takas işlemi başarılı bir takars işlemidir. Eğer elinize ulaşan kitap eksik sayfalı ise ve bu kitabın sayfalarının eksik olduğu size bildirilmemiş ise bu kullanıcıya olumsuz not veriniz ve bize bu durumu bildiriniz. Kullanıcı sizlere kitabın eksik sayfalı olduğunu bildirmiş olması durumunda, kullanıcıya olumsuz puan vermişseniz sizden de puan silme işlemi uygulanmaktadır.

Takas Sistemi Nasıl Çalışır?

Bir takas talebi yapıldığında, karşı tarafın talebi onaylaması ve gönderiyi kargoya yüklemesi beklenir. Kargo bilgileri gönderici tarafından sisteme girildiğinde alıcıya otomatik olarak iletilir. Alıcının kargoyu takip etmesi ve gönderi eline ulaştığında “takas işlemlerim” sayfasından bunu onaylaması gerekir. Bu onaylama ile gönderici bir kredi kazanır. Alıcının hesabından bir kredi düşülür. Alıcı, arzu ederse yapılan işlemle ilgili puan ve yorumlamada bulunabilir.

Hangi Kitaplar Takas Edilebilir?


Takas kitaplığına eklediğiniz kitaplarınızın üzerinde kahve, çay vb. sıvı lekesinin olmadığına, kitap kapağının takrip edilmemiş ve yırtılmamış, sayfaların yırtılmamış, eksiksiz olmasına dikkat ediniz.

Kitap İstediğim Gibi Değil, Ne Yapmalıyım?

Talepte bulunduğunuz kitap elinize ulaştığında, teslim almadan önce lütfen inceleyiniz. Kitap genel anlamda kusurlu, sayfaları eksik ya da yırtık ise, kısacası kitap size vaad edildiği şekilde değilse, kitabı teslim almayınız ve kullanıcıya geri gönderiniz. Bu durumu lütfen göndericiye ve kitapodam.com yönetimine bildiriniz.

Geri Bildirim Gönder